O SALONUSalon Moonlight Valley je zaměřen na kompletní péči o srst všech plemen, rozčesávání,vyčesávání,stříhání, koupání, vysušení a konečnou úpravou srsti.

V našem salonu upravujeme pejsky podle mezinárodního standardu, ale i dle Vašich představ.

Po předchozí domluvě můžete být po dobu úpravy Vašeho pejska přítomni. Občas se ovšem stane, že pejsek v přitomnosti majitele vůbec nespolupracuje, proto občas uvítám práci se psem osamoceně.To je však až po vzájemné dohodě a důvěře.OBJEDNÁNÍMůžeta se objednat telefonicky na telefonním čísle606 904 304. Při objednání se Vás budeme ptát na důležité údaje:

1) plemeno psa (barva) a pohlaví

2) typ srsti - udržovaná, částečne zacuchaná, zplstnatělá,...

3) kdy byl Váš pejsek naposledy upravován

4) Vaše představa o stříhu, popř. další přání (koupání, sušení, stříhání drápků,...)

5) další informace: výskyt parazitů, neukázněnost, agrese......Pokud chcete pejska připravit na výstavu a nejste naším pravidelným zákazníkem, je vhodné se objednat s předstihem, jelikož ve výstavní sezoně je o stříhání větší zájem!PŘED NÁVŠTĚVOUPřed návštěvou v našem salonu by měl být Váš pejsek:

- důkladně pročesán kovovým hřebenem od konečků chlupů až po kůži (klasický kartáč nestačí - tím rozčešete pouze vrchní část chlupů), pokud není srst tak zplstnatělá, že vyžaduje celkové oholení psa

- rozčesaného psa důkladně osprchujeme teplou vodou a umyjeme dostatečným množstvím kvalitního šamponu (lidský není vhodný)

- šampon důkladně opláchneme dostatečným množstvím vody

- poté můžete použít kondicionér, balzám, olej,... pomůže to poté při rozčesávání a další úpravě a údržbě srsti

- mokrou srst vymačkáme do ručníku

- vysušíme fénem při současném pročesávání srsti kartáčem nebo hřebenem tak, aby po vysušení byla srst pokud možno rovná a zcela suchá i u kůže. Pokud necháte psa po vykoupání volně uschnout, může být srst přeležená, zkadeřená,... a nelze potom provést kvalitní střih

- pejska je nutné na úpravu přinést takto ošetřeného. V žádném případě nespojujte návštěvu salonu s procházkou. MOKROU A ŠPINAVOU SRST NELZE NIJAK UPRAVOVAT!!!

MÁTE-LI DOMA ŠTĚŇÁTKOS údržbou srsti můžete začít již doma. Správný chovatel by Vás měl mimo jiné seznámit i s údržbou srsti. Už u malého štěněte je vhodné přivykání na česání, koupání, zvuk strojku, fénu,.... Pejsek si rychle zvykne na tyto úkony a práce s takto připraveným psem bude jednodušší a snažší i pro něho.
ZÁVĚREMÚpravu srsti je vhodné provádět pravidelně, dříve než je srst zacuchaná nebo zplstnatělá. Pro Vašeho pejska je pravidelnost údržby menší zátěží.

Berte prosím ohledy i na ostaní zákazníky a svého psa před návštěvou salonu zkontrolujte zda nemá cizopasníky.