V létě roku 1995 jsem si přes zákaz svých rodičů přinesla domu svého prvního psa - zlatého anglického kokršpaněla, fenku Jessi. Jelikož jsem tehdy nevěděla nic o výstavách, chovu, atd., stačil mi pes bez průkazu původu. Asi po půl roce jsem rozhodnutí, pořídit si kokra bez PP začala litovat. Nejen, že jsem nemohla na výstavy, ale u kokršpanělů bez průkazu původu a zvlášť u zlatých bývají problémy s povahou( tvrdohlavost, agresivita, atd.). Právě v půl roce se tyto problémy začaly projevovat i u ní. Začala být tvrdohlavá, neposlušná a agresivnější. To se mi povedlo po delší době urovnat, jen je bohužel agresivnější vůči psům, ale lidi miluje. Je spíše nezávislá až někdy samotářská. A to byl důvod, proč chtít druhého psa, závisláka. Nejdřív jsem se rozhodovala jaké plemeno, nakonec jsem se rozhodla zase pro kokra již s průkazem původu, což se mi také podařilo, když jsem si na jaře roku 1999 pořídila fenku Cheasy z Lesních chalup. Tímto bych i chtěla poděkovat její chovatelce p. Lence Němcové za tuto super fenu s velkým srdcem, charakterem a nesmírným temperamentem. Zároveň bych chtěla poděkovat svým rodičům, kteří mi dovolili, po menších problémech nechat tuto fenu doma. A tak byl položen základ pro budoucí chovnou stanici. Při dalším rozšiřování psí smečky, kdy jsme si nechali z prvního vrhu doma fenku Accy Ann Black a pejska Acroy Atte Tan nebylo možné uhlídat, aby se naše Jessi nestřetla se štěňaty, proto jsem ji přenechala svým rodičům, kde se má perfektně a všichni jí milujeme i přes její povahu.
Bohužel v říjnu 2006 jsme o ni přišli na následky rakoviny. Jessi... děkuji ti za vše, však jen díky tobě tu máme další kokry. Tys byla vždy první a taky první navždy zůstaneš! Tys byla ta co mi ukázala krásu tohoto plemene jakým Anglický kokršpaněl je!!!
V roce 2004 jsme odchovali druhý vrh štěňat (4 psy, 2 feny). Pejska Beetle Billy Red si od nás vzala moje kamarádka a tak mám možnost ho předvádět na výstavě.
Do dnešního dne jsme odchovali celkem 5 vrhů štěňat. V únoru 2007 jsem si od své kamrádky vzala fenku Bravo Sweetie Golden Janyt do budoucího chovu.
L.D.