Chovná stanice "From Moonlight Valley" byla založena roku 2001 a je teprve v začátcích.
Je to chovná stanice menšího rázu a všichni členové naší smečky žijí s námi jako rodiní mazlíčci. To nám umožňuje se jim maximálně věnovat.
V létě roku 2002 jsme se přestěhovali z Prahy do Jevan. Jevany leží uprostěd nádherných, hlubokých lesů a v centru obce je i rybník s kachnami. Důvody pro stěhování byly hned dva.
Tím prvním bylo, že jsme chtěli, aby naši psi mohli využít i své vrozené pracovní vlastnosti a zde jim to můžeme umožnit.
Druhým, závažnějším důvodem byla nová vyhláška o psech v Praze, kdy mají chodit na vodítku, popř. mít ještě košík. To u našich psů nejde kvůli jejich temperamentu. Jezdit každý den přes Prahu do lesa nebylo možné, proto jsme to vyřešili stěhováním.
Naše chovná stanice odchovala v roce 2001 svůj první vrh (6 pejsků, 1 fena). Z tohoto vrhu jsme si doma nechali černou fenku Accy Ann Black, která na výstavách získala Juniorchampion SR, Champion SR,PL, Národní vítěz PL,CACIB, Oblastní vítěz a mnoho dalších titulů, chystáme i na přípravu na lovecké zkoušky. Dále jsme si nechali doma ještě pejska černého s pálením Acroy Atte Tan - CAJC SR, CAC ČR.
V roce 2004 jsme odchovali na Cheasy druhý vrh (4 psy, 2 feny). Z tohoto vrhu se zatím velmi úspěšně na výstavách předvedli pejsek Beetle Billy Red - Juniorchampion ČR,SR, čekatel šamipona ČR,SR,PL, Junior BIG,BIS, 2x 2.BIS dorost, fenka Bia Blaze Black - Juniorchamipon SR, velmi nadějná v agilitách, fenka Bay Berry Black - CAC ČR. Oblastní vítěz, a jednu výstavu má za sebou i pejsek Benjamin Black Boy.
V roce 2005 jsme tento vrh vzhledem k výborným povahám, exteriéru a temperamentu zopakovali. Narodili se mám 3 štěňata (2x zlatý pes, 1x černý pes). Na výstavách se postupně zatím předvedli zlatý Clever Forever - CAJC a pár výstav má za sebou i černý Cap-a-pie Black.
Tento samý rok jsme odchovali ještě jeden vrh po naší první fence Accy Ann Black.Narodili se nám dvě štěňátka zlatý pejsek a černá fenka s pálením, kterou jsem si nechala ve spolumajitelství.Fenka Delicious Dream - CAC SR,r.CAC SR,ČR, BIS dorost, pejsek Day-to_Day má za sebou už taky pár výstav.
Zatím naším posledním vrhem byl vrh po námi odchované Bay Berry Black. Narodilo se nám sedm štěňat (2 zlatí psi, 3 černí psi, 1 zlatá fena a 1 černá fena)obě fenky máme ve spolumajitelství. I tato štěňata se podle slov svých majitelů začnou objevovat na výstavách.
Čas nám tedy ukáže.
Se všemi štěňaty jsme v trvalém kontaktu a můžeme je kdykoli vidět, což nás velice těší.
Našim přáním do budoucna je odchovávat psi s co nejlepším exteriérem, jejich typickou povahou, pracovními schopnostmi a zdravím. Čas teprve ukáže, jestli se nám toto přání podaří splnit.
L.D.